ANA SAYFA 
 KTFF 
 MİLLİ TAKIMLAR 
 LİGLER 
 KUPALAR 
 BİLGİ BANKASI 
K-Pet 1.Lig Play-Out Gruplarında kurallar 03/04/2017
K-Pet 1.Lig Play-Out Gruplarında kurallar

K-Pet 1.Lig Play-Out Grupları Kırmızı Grup ve Beyaz Grup için 8-9 Nisan 2017 tarihlerinde oynanacak olan 1.Maçlarla başlayacak.

Statüde belirlenen kurallara göre oynanacak olan karşılaşmalar sonunda, son sırayı alacak olan takımlar BTM Ligine düşecek.

2016-2017 K-PET 1.LİG STATÜSÜ

3.KISIM: (Play-Out)
(11) Lig Grupları müsabakaları sonunda 1.Lig Kırmızı Grup ve 1.Lig Beyaz Grup sıralamasında 5.inci, 6.ıncı, 7.inci ve 8.inci sıraları alan takımlar “Play-Out Grupları”nı oluştururlar.

(12) “Play-Out Grupları”nı oluşturan takımlar arasında yapılan müsabakalar sonucunda gruplarını son sırada tamamlayan takımlar, KTFF BTM Ligi’ne düşerler.

(13) 1.Lig gruplarında; grup müsabakaları sonu itibariyle Play-Out Grupları’na katılacak takımlar için aşağıdaki kurallar uygulanır;
a) "Lig Grupları" karşılaşmaları sonunda takımların almış oldukları puanların yarısıyla "Play-Out Grupları" sıralaması oluşturulur.
b) Takımların "Lig Grupları" karşılaşmaları sonunda oluşan puan cetveline göre aldıkları puan yarısına bölünerek sıralama belirlenir. Ancak, aldıkları puanın yarısı eğer buçuklu çıkıyor ise, bu rakam bir üst rakama tamamlanır. (Aşağıdaki örnek.)
c) "Play-Out Grupları" karşılaşmaları tamamlanmasıyla oluşacak olan puan durumunda; puanı tamamlanmayan takım, puanı tamamlanan takıma karşı üstün sayılır. (Aşağıdaki örnek.)
Örnek:
X takımı Lig Grubu puanı 70 - Play-Out Grubu puanı 35
Y takımı Lig Grubu puanı 69 - Play-Out Grubu puanı 34,5 =35 tamamlanır.
Yukarıdaki örneğe göre X takımı üstün sayılır.

(14) 1.Lig Gruplarında müsabakalar sonu itibariyle, “Play-Out Grupları”na katılan takımlar her grup için "Lig Grubu"nu 5.inci sırada tamamlayan takım A, 6.ıncı sırada tamamlayan takım B, 7.inci sırada tamamlayan takım C ve 8.inci sırada tamamlayan takım D olarak "Play-Out Grubu" maç programında harflendirilirler.

(15) "Play-Out Grubu" maç programı aşağıdaki programa göre oynanır:
Play-Out Grubu 1. Maçları; A – C ve B – D takımları arasında oynanır.
Play-Out Grubu 2. Maçları; A – D ve B – C takımları arasında oynanır.
Play-Out Grubu 3. Maçları; A – B ve C – D takımları arasında oynanır.

(16) “Play-Out Grupları” müsabakaları sonunda eşit puana sahip takımların bu statünün Madde 3, 3.kısım 13.fıkra b ve c bendinde belirtilen hükümlere bakılarak karara bağlanır. Eşitlik sürüyorsa, kendi aralarındaki maçta alınan puan üstünlüğüne bakılır. Yine eşitlik devam ediyorsa, bu takımlar arasında tek maç eleme usulüne göre bir maç daha oynatılır.

(17) “Play-Out Grupları” müsabakalarında takımların, 4 (dört) sarı kart uygulamaları, diğer sezon içerisinde oynanan müsabakalarındaki kırmızı kart uygulamaları ve disiplin cezaları devam edecektir. Atılan goller gol krallığına etki etmeyecektir.

(18) “Play-Out Grupları” müsabakaları KTFF'nin belirleyeceği tarafsız sahalarda oynanacaktır.

(19) “Play-Out Grupları” müsabakalarında kazanan takıma 3, berabere kalan takımlara 1'er, kaybeden takıma ise 0 puan verilir. Bu müsabakalar sonunda en fazla puan kazanan takım birinci ondan sonra gelen ikinci ve devamı olarak sıralanır.

(20) "Play-Out Grupları" müsabakalarına katılacak olan takımların "Lig Grupları" müsabakaları tamamlandıktan sonra, "Play-Out Grupları" müsabakaları başlamadan önce veya "Play-Out Grupları" haftaları oynanırken puan hesabında matematiksel hesapla küme düşen takımın kesinleşmesi halinde, KTFF karşılaşmaları sonlandırır.

2016-2017 1.Lig Statüsü
Diğer Haberler :
Esentepe KKSK - Lapta TBSK karşılaşması 10 Ekim'de
2016-2017 Sezonu K-Pet 1.Lig tescil edildi
K-Pet 1.Lig'e veda eden son takımlar Mesarya SK ve Denizli SK oldu
K-Pet 1.Lig Play-Off Grubu Kuralları
K-Pet 1.Lig Beyaz Grup karşılaşmaları tamamlandı
Site İçi Arama
Fikstürler
Puan Cetvelleri